Салах утна пенал и потоа и подобро од пенал (Видео)

Мохамед Салах промаши пенал во 16-тата минута за Ливерпул на дуелот со Лестер, а потоа промаши уште еднаш во ситуација што беше дури и подобра од пенал.

Топката што ја одби Каспер Шмајхел се одби до напаѓачот на Ливерпул, кој на празна мрежа ја погоди пречката на голот на Лестер.

За Салах ова е само втор промашен пенал во Премиер лигата, а првиот го утна против Хадерсфилд во 2017 година. Оттогаш има погодено 15 удари од белата точка.

- Оглас -

Најнови вести