Само 11 секунди, толку му требаа на Борнмут за гол против Арсенал (Видео)

Арсенал е во шок, откако прими гол после само 11 секунди игра на мечот против Борнмут.

Гостите го имаа почетниот удар, и две додавања и по еден центаршут и шут, им беа доволни за водство. Играчите на лидерот на Премиер лигата не ја допреа топката, а веќе беа во резултатска негатива, па сега мора да прават пресврт ако сакаат да го зацврстат водството на табелата.

Голот може да го погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести