Само четири од 13 домаќини имаат над 45 отсто шанси да победат

До 14 часот остануав време сите оние кои не ги дале своите типови за 10. коло на Спортска прогноза, да се вклучат во трката за главната премија, освојување Среќна 13-ка. За да се дојде до Среќна 13-ка, треба да се погодат сите 13 фиксови, за да може потоа да си одбере еден од подароците (Смарт Тв Самсунг 55” 4K, Xiaomi Електричен Тротинет, PlayStation®5).

Возбудувањата ќе започнат со дуелот меѓу Рајо Ваљекано – Жирона. Рајо на чиј гол е македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски е домаќин на најпријатното изненадување, Жирона која е лидер во Примера.

Интересно е дека од сите 13 понудени парови, само на четири, повеќе од 2.000 прогнозери дале над 45 отсто шанси дека домаќините ќе победат. Кои се понудените 13 средби на кои треба да ги погодите фиксовите, може да ги најдете со стискање на ПРОГНОЗИРАЈ.

- Оглас -

Најнови вести