Само четири тима куртулиле од Халанд и не им дал гол на неговите 22 настапи во ЛШ

Ерлинг Браут Халанд има одиграно 22 меча во Лигата на шампионите, а постигнал 28 гола. Од овие 22 меча, Норвежанецот на 17 даваше барем по еден гол, само пет пати не погоди.

Кои се екипите на кои Халанд не им даде гол? Тоа се Ливерпул, Пари Сен Жермен, двапати против Манчестер сити и Борусија Дортмунд. На сите други мечеви, тој дава еден, два или три гола, па така стигна до 28 погодоци на 22 настапи.

- Оглас -

Најнови вести