Само еден човек може да му ја скрати слободата на Ѓоковиќ и да му забрани влез во Австралија во наредните три години

Новак Ѓоковиќ е на слобода откако судот пресуди во корист на српскиот рекет број еден.

Ноле во овие моменти го напушта хотелот и ги добива личните работи додека ја чека конечната одлука за тоа дали ќе настапи на ОП на Австралија.

Визата му е вратена и тој е на слобода, но според законите во Австралија, министерот за имиграција, Ален Хок, има право да му ја одземе визата и со тоа да му забрани на Новак влез во наредните три години во оваа држава.

- Оглас -

Најнови вести