Само Меси го може тоа – Со случаен гол што испадна магичен стаса до рекорд во Јужна Америка (Видео)

Аргентинецот сакаше на мајсторски начин да му асистира на Гонзалес, а и тој и голманот на Уругвај ја утнаа топката која влезе во мрежата за уникатно остварување на Лео

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *