Само во денешниот „жежок“ Супер тип, одамна немало толку голема квота за победа на Јуве

Денешната Супер тип понуда на Sport Life е феноменална, од 16-те предложени фудбалски мечеви, дури на 12, квотата за конечен тип е 2.00 или поголема, а само една квота е помала од 1.80.

Во изборот има интересни натпревари, а прв е оној на Коњаспор и Сивасспор од 11.30 часот, за кој зголемената квота за единица е 2.22. Иста таква квота има и за победа на Џенова над Специја.

Има доста мечеви од Топ 5 лигите, а така на пример, за триумф на Јувентус во Рим против Рома, квотата е дури 2.40, што ретко се среќава за меч на Јуве во домашното првенство. Примамлива квота од 2.17 во Супер типот има за победа на ПСЖ кај Лион.

- Оглас -

Најнови вести