Само за НБА-експертите: Колку поени, скока, асистенции, тројки, блокади, загубени и освоени топки ќе имаат кошаркарите на двата ноќни меча?

Филаделфија и Далас не смеат да загубат на домашен терен од Мајами, односно Феникс, доколку сакаат да останат во игра во НБА-плејофот. Филаделфија губи со 2:3 од Мајами, а во иста ситуација се наоѓа и тимот предводен од Лука Дончиќ во дуелот со најдобрата екипа по регуларниот дел од сезоната.

Иако има само два меча на ноќната програма, во Sport Life понудата е пребогата. Може да одиграте на тоа какви бројки зад себе ќе остварат кошаркарите кои вечерва ќе се појават на паркетот.

Освен за тоа колку поени ќе постигнат, може да одиграте и колку скокови, асистенции, блокади, погодени тројки, освоени или загубени топки ќе имаат дел од играчите.

 

Како „јаготка на шлаг“ на целата оваа понуда, може да одиграте и комбинација на вкупниот збир на постигнати поени, скокови и асистенции на еден кошаркар.

- Оглас -

Најнови вести