„Сантијаго Бернабеу“ го поздрави новиот УФЦ шампион (Фото)

Новиот шампион во лесна категорија во организацијата УФЦ, Иља Топурија, вечерва на „Сантијаго Бернабеу“ го изведе почетниот удар на дуелот од Ла Лига меѓу Реал Мадид и Севиља и доби овации од навивачите.

Топурија минатиот викенд во Анахајм, САД, со нокаут го победи долгогодишниот шампион, Австралиецот со македонско потекло, Александер Волкановски.

 

Во негова чест, Реал Мадрид одлучи тој да го изведе почетниот уда, Топурија се појави на „Сантијаго Бернабеу“ и доби овации од навивачите и аплаузи од играчите на двата тима.

Топурија по освојувањето на титулата изјави дека голема желба му е следната борба да ја има токму на „Сантијаго Бернабеу“ со Конор Мекгрегор, а оваа идеја наиде на одобрување на првиот човек на УФЦ, Дејна Вајт.

- Оглас -

Најнови вести