Сасуоло е хит во Серија А

Сасуоло игра одлично на стартот на новата сезона во Серија А и со четвртата победа, денеска против СПАЛ со 2-0, остана на третото место на таблета.

Со головите на Аџапонг и на ветеранот Матри, гостите ги освоија бодовите и сега со 13 повторно се трети на табелата во Калчото, зад лидерот Јувентус со 18 и Наполи, кој има 15 бодови.

Ова е најдобар старт на Сасуоло во Серија А по шест одиграни кола. СПАЛ со девет бодови е на делба на седмото место со Џенова, но има меч повеќе.

 

- Оглас -

Најнови вести