Се игра фудбал и кога нема ЕВРО 2024, а има и добри типови

4100 Јокохама Маринос – Саган Тосу (12.00 часот)

Саган Тосу минатата сезона загуби дури со 6-1 на гостувањето кај Јокохама. Иако оваа сезона домаќинот не е во врвна форма, сепак се очекува нов триумф изразен со неколку гола. На досегашните мечеви оваа сезона, Јокохама кога победува дома, постигнува најмалку по три гола.

Предлог тип: 1 & 3+ (2.15)

 

5625 Футуре – Баладијат ал Махала (15.00 часот)

Гостите се еден од најлошите тимови кога играат надвор од дома, а доволен доказ за тоа се петте последовни порази. Очекувањата се дека нема да бидат подобри ниту на денешниот меч, а Футуре е тим кој се наоѓа во добра форма, со три победи на последните четири натпревари.

Предлог тип: 1 & T1 2+ (1.74)

 

3545 Номе Калју – Парну ЈК Вапрус (17.00 часот)

Номе Калју е еден од најдобрите тимови во Естонија, па иако оваа сезона Левадија е далеку напред, сепак денешен триумф за домаќинот ќе значи и приклучување кон врвот. Парну ЈК Вапрус игра лошо на гостински терен, па на овој меч се очекуваат и голем број голови.

Предлог тип: 1 & 3+ (2.30)

 

3561 Тукумс 2000 – Даугавпилс (17.00 часот)

Даугавпилс има два порази на последните три гостувања и се чини дека ја загуби добрата форма што ги красеше до неодамна. Тимот на Тукумс 2000 сака тоа да го искористи и да стигне до важен триумф.

Предлог тип: 1 (2.40)

 

2501 Сандефјорд -Тромсо (19.00 часот)

Сандефјорд е последнопласиран тим на табелата во Норвешка, но ако има намера да направи мал чекор нагор,е едноставно мора да бара триумф на денешниот меч. Тромсо е еден од тимовите што секако може да ги победи, па тоа сигурно е дополнителен мотив за домашните фудбалери.

Предлог тип: 1 (2.35)

- Оглас -

Најнови вести