Се јави Хари Кејн, донесе водство против Данска (Видео)

Англија има водство од 1-0 против Данска и чекори кон нокаут фазата од Европското првенство, откако Хари Кејн успеа да ја затресе мрежата на противникот.

Капитенот на англискиот тим одлично се најде во 18.минута и го постигна својот прв гол на ЕВРО 2024, но вкупно петти на европските првенства.

- Оглас -

Најнови вести