Се одбројуваат деновите кога Симеоне ќе седне на клупата на Интер

Веќе долго време Интер не може да ја оствари желбата на своите навивачи, да го доведе Диего Симеоне на кормилото на клубот, за конечно „нероаѕурите“ да се вратат во врвот на фудбалот. Дури и „Чоло“ ја дели желбата со интеристите, самиот тврдеше дека во иднина ќе го предводи гигантот од Милано, а сега потврди и неговата менаџерка, односно сестра, Наталија.

„Само прашање е на време кога Диего ќе го предводи Интер. Тој го обожува клубот, атмосферата на „Џузепе Меаца“, животот во Милано. Доколку замине од Мадрид, нема сомнежи дека негов следен клуб ќе биде Интер. Му се допаѓа и Лацио, секако и за тој клуб играше во своето време, но страста на крајот ќе победи, и тој ќе заврши во Интер. Една од причините што ова уште не се случило, е што Диего смета дека се уште неговата работа во Атлетико не е завршена“, истакна Наталија.

Аргентиснкиот стратег минатата година беше пред заминување од Мадрид, но, наместо тоа, „Чоло“ ја продолжи соработката со „јорганџиите“ и во изминатава сезона ја освоија Лигата на Европа.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести