Се поизвесна е сензацијата која се подготвува на 1 јули 2023 година

Лионел Меси пред нешто повеќе од една година донесе шокантна одлука да си замине од Барселона и го облеже дресот на Пари Сен Жермен. Аргентинецот во првата сезона не блесна, а сега игра многу подобро.

Сепак, се погласни се најавите дека Меси на крајот од оваа сезона ќе си замине од ПСЖ и како слободен играч ќе може повторно да го одбере неговиот следен клуб. Најавите се дека Меси на 1 јули 2023 година планира повторно да се врати на „Камп Ноу“.

- Оглас -

Најнови вести