Се повреди големиот талент на Австрија што го бара Манчестер јунајтед, неизвесен му е настапот против Македонија на ЕП (Видео)

Трет стрелец е на бундеслигашот Хофенхајм, го нарекуваат новиот Хаверц и за него заинтересиран е англискиот гигант, но имаше пех да се повреди на тренинг и можно е да не игра против нас на 13. јуни во Букурешт

Слични вести...