Се повтори чудото во Sport Life – Нов обложувач погоди точни резултати на полувреме, ќарот е над 5.000 евра (Фото)

Ново чудо со сличен епилог, погодени точни резултати на полувреме, се случи во обложувачкото место Тетово 7 во Sport Life и наградата за неверојатниот подвиг изнесува над 5.000 евра нето.

ХРОМ, ПА ТЕТОВО, СЕ НИЖАТ ЛЕГЕНДАРНИ ТИКЕТИ СО ПОГОДЕНИ ТОЧНИ РЕЗУЛТАТИ

Како под конец се нанижани точните резултати по 45 минути игра на дуелите Арсенал против Сандерленд и Вилјареал со Алавес и двата со исход 2:1 и на мечот меѓу Севилја и Барселона, каде што беше 1:1.

Уплатата е 100 денари, а добивката во бруто-износ е фантастична и изнесува 374.531 денари, или нето 5.200 евра.

Пред малку повеќе од две недели, обложувач погоди четири точни резултати на полувреме на натпревари од Лигата на шампионите и за влог од само 30 денари, си ќари 1.000 евра.

Тој тикет беше уплатен во обложувачкото место на Sport Life во скопската населба Хром, а сега Тетово има јунак со погодени точни резултати на полувреме и фантастична добивка.

НА ТЕТОВО МУ ПАРИРА ГОСТИВАР, ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ ПАК БЕШЕ МАГИЧНО

Полошкиот крај има извонредни обложувачи што често остваруваат големи добивки, па така и овојпат на Тетово и добивката од над 5.000 евра им парираше одличен тикет уплатен во Гостивар.

И тука сè беше решено за едно полувреме, првото, а погодени се пет пара со многу популарната игра ГГ1.

За добивка рецептот е едноставен, треба двете екипи да постигнат гол во првото полувреме, а тоа на добитниот тикет во Гостивар, што за уплата од 100 денари носи 113.805 денари, се случи на пет меча.

Ливерпул и Лестер, Тотенхем и Вест хем, Емполи и Милан, Атлетик Билбао и Реал Мадрид и Бордо и Лил беа расположени за голови во првиот дел за голема радост и супер добивка во Гостивар, во нето-износ од околу 1.600 евра.

ИГРАТА ШТО ЗНАЕ ДА ГИ ЗБУНИ ОБЛОЖУВАЧИТЕ ДОНЕСЕ ТОП-ДОБИВКА ВО КОЗЛЕ

Играта ГГ&3+I стана многу популарна во Sport Life бидејќи има исклучително високи коефициенти, а на почетокот носеше и забуна кај дел од обложувачите.

Во играта се бара да има најмалку 3 гола во првото полувреме и на целиот меч двете екипи да постигнат погодок, а за дел од обложувачите во Sport Life веќе стана рутина и носи супер добивки.

Така беше и со тикетот одигран во скопската населба Козле, а погодени се три пара. Имаше многу голови во средата, па на тикетот со три пара што е добитен и носи 68.934 денари погодени се со ГГ&3+I дуелите Ливерпул – Лестер, Атлетик Билбао- Реал Мадрид и Тотенхем – Вест хем.

И на сите и двата услови беа исполнети по првото полувреме. Лестер водеше со 3:1 по првиот дел, а Тотенхем и Реал Мадрид имаа предност од 2:1 по 45 минути игра против Атлетик и Вест хем.

Уплатата е 100 денари и на обложувачот со тикетот уплатен во Козле му донесе нето-добивка од 1.000 евра.

- Оглас -

Најнови вести