Сè што е денеска најдобро од светот на спортот го има во Супер типот

Редовната содржина на Sport Life, Супер тип, ни носи нови 16 супер интересни натпревари со зголемени квоти за поголема добивка.

Практично сè што е најдоброто од фудбалот, кошарката, па и Европското првенство во ракомет го има во понудата.

Србија игра против Украина во ракмите на првиот натпреварувачки ден на ЕП во ракомет, а нашиот сосед е фаворит и квотата за победа изнесува 1.70.

Сепак, јасно е дека фудбалот е во прв план, а како да не биде така, кога ги има сите средби коишто го привлекуваат вниманието на светската јавност.

Елиф Елмас и Наполи ќе се соочат со Фиорентина во Купот на Италија, а за победа на тимот од Неапол има квота од 1.95.

А иста е квотата на Ливерпул против Арсенал во новата англиска класика сега во Лига купот на Англија.

Од кошарката, пак, тука е евролигашкото дерби меѓу Барселона и Анадолу Ефес, каде што триумф на каталонскиот гигант е вреднуван со 1.55

- Оглас -

Најнови вести