Се вративме во игра за ЕП 2020 – Македонија ремизираше 1:1 со Израел (Видео)

За неполни десеттина минути, во периодот од 55-тата до 64-тата минута „паднаа“ головите за нерешен резултат, што нè остава во игра за пласман на континенталниот шампионат.

Слични вести...