Шоу на Седлоски: Сега да се соблечам, ќе ја изедам топката! (Видео)

Некогашниот тренер на Вардар, Гоце Седлоски, од неодамна е нов стратег на Широки Брег во Босна и Херцеговина. Во дербито на вчерашните мечеви во БиХ, Широки играше на гости кај Сараево и загуби со 1-0.

Пред крајот на средбата, Седлоски беше многу лут од залагањето на своите играчи. За тоа колку не беше задоволен од играта на неговите фудбалери, слушнаа сите и преку директниот пренос. Во еден момент додека играта беше во тек, се слушна како Седлоски вика „сега да се соблечам, ќе ја изедам топката“, сакајќи да каже дека играчите мора повеќе да се борат за секоја топка.

Седлоски кој има 44 години е првиот и засега единствен  играч кој стигнал до 100 настапи во репрезентативниот дрес на Македонија.

Погледнете како изгледаше реакцијата на Седлоски.

https://youtu.be/PLAHJt_s_Ow

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести