Сеир на денот: Тен Хаг ја пееше македонската химна на „Олимпико“ (Фото)

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва игра против Италија на „Олимпико“ во Рим против Италија во квалификациите за ЕП 2024, а фудбалските фанови на социјалните мрежи пронајдоа начин како да тераат мајтап со тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг.

Пред почетокот на мечот, македонската химна ја испеа нашиот најпознат оперски пејач, тенорот Благој Нацоски.

Бидејќи Нацоски личи на актуелниот менаџер на Манчестер јунајтед, Тен Хаг, фановите на социјалните мрежи одлучија да се пошегуваат со Холанѓанецот.

 

- Оглас -

Најнови вести