Секоја чест – Велемајсторски ги „намириса“ двете најтешки игри за типување (ФОТО)

Дека во Sport Life има мајстори коишто играат навистина одлични тикети, има, ова е доказ за тоа.

Со 20 уплатени денари, обложувачот фати 12.200 денари, и тоа погодувајќи ги најтешките игри во спортското обложување. Најпрвин „намириса“ кец во два на Лацио – Милан, каде што гостите по негативата од првиот дел (1:0), на крајот славеа 1:2.

За да биде добитен овој маестрален тикет, се чекаше 7+ на мечот Манчестер сити – Реал Мадрид, а тоа и се случи откако премиерлигашот победи со 4:3.

- Оглас -

Најнови вести