Севилја со гол во 89-та минута ги победи Пиратите и избега од опасната зона (Видео)

Фудбалерите на Севилја остварија минимален триумф над Кадиз и тоа со гол од пенал во 89-та минута.

Херој на Севилја е Иван Ракитиќ кој го постигна голот за победа и бегство од опасната зона на табелата.

Севилја сега има 18 бода и од претпоследната 19-та, скокна на 14-та позиција на табелата.

Домаќините постигнаа уште еден гол преку Ерик Ламела во првото полувреме, но судијата по консултација со ВАР собата го поништи поради офсајд.

- Оглас -

Најнови вести