Шампионот е комплетен – Пристигна првиот Алжирец во Вардар

Алжирскиот голман Калифа Гедбан веќе е во Скопје и денеска за првпат ќе тренира со соиграчите од Вардар.

Тој е првиот Алжирец и вооопшто Африканец што ќе го носи дресот на „црвено-црните“, а се работи за корпулентен чувар на мрежата висок 200 сантиметри.

Гедбан потпиша договор со Вардар на една година, а има право да брани во Лигата на шампионите бидејќи беше навреме пријавен во ЕХФ.

- Оглас -

Најнови вести