Шчесни за одбраната на сезоната: Ни сам не знам како успеав!

Голманот на Јувентус, Војчех Шчесни, изјави дека ни сам не знае како успеал да го одбрани шутот од слободен удар на Муриел, кога топката одеше во горниот агол од голот и се чинеше дека водството на Аталанта е неизбежно.

„Одбраната? Не знам како успеав. Не знам ни како примив глупави голови против Сасуоло. Оваа одбрана против Атланта е важна за мене после грешките со Сасуоло. Јувентус секогаш оди на победа, нерешениот резултат е губење на два бода. Мислам дека ремито е реален исход, ние бевме подобри во првото, тие во второто полувреме“ – изјави Шчесни.

https://twitter.com/i/status/1708536164947464700

- Оглас -

Најнови вести