Шева го објави списокот на Украина за ЕП, место немаше за голманот на Реал Мадрид (Фото)

Пјатов, Јармоленко, Зинченко, Малиновски... се само дел од 26-те репрезентативци што ќе конкурираат за место во составот против Македонија на 17 јуни во Букурешт.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *