Шкендија има седум од седум во последните меѓусебни дуели со Скопје и квотата е примамлива да слави и по осми пат

Денеска од 15 часот се игра последниот натпревар од 24-то коло од Првата македонска фудбалска лига, Скопје ја пречува Шкендија.

Тетовци се наоѓаат на третата позиција на табелата со 38 бода, додека Скопје е претпоследен на табелата со 14 освоени бодови, а фаворит е гостинот.

Шкендија е далеку поуспешен тим во меѓусебните пресметки, досега ниту еднаш не загуби од Скопје, а има дури седум победи на последните седум меча.

Квотата во Sport Life за Шкендија да ја продолжи победничката низа е одлична и не смее да се пропушти.

- Оглас -

Најнови вести