Шкендија издржа на „Тодор Проески“ и обезбеди полуфинале, и бранителот продолжува во Купот

Работнички и Шкендија ремизираа и во реваншот, но тетовци со повеќе голови на гости осигурија место во топ 4 фазата.

Слични вести...