Шкендија, Македонија Ѓорче Петров и Силекс „меркаат“ нови три бода

Три натпревари се на денешната програма во Првата македонска фудбалска лига, а ако одиграте на трите фаворити кои според квотите во Sport Life се поблиску до победа, може и добро да заработите.

Брегалница ја пречекува Шкендија, тука тетовци се фаворити, но и Брегалница не е без шанси да остане непоразена, зошто да не и да победи. Последните два меѓусебни дуели на овие екипи завршуваа со најнепопуларниот резултат 0-0.

Силекс е фаворит против претпоследната Победа во Прилеп, а Лавовите во Ѓорче ќе пробаат да го победат Тиквеш и да го стигнат седмиот Работнички.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести