Шок на „Етихад“ – Астон Вила води против Манчестер сити (ВИДЕО)

Мати Кеш со голот во 38-та минута донесе водство на Астон Вила против Манчестер сити. Одличен контра напад по кој што натурализираниот Полјак погоди со глава, и го врати Ливерпул во игра за титулата.

Тимот од Енфилд, пак, игра 1:1 против Вулверхемптон, откако Садио Мане погоди за израмнување.

- Оглас -

Најнови вести