Шок за Турците – Императорот им се зарази со Коронавирус

Фатих Терим има Коронавирус, објавија турските медиуми откако тестот на популарниот Император бил позитивен.

Терим има 66 години и се наоѓа во популацијата што е меѓу најзагрозените од опасниот вирус. Тренерот на Галатасарај е една од најпопуларните спортски личности во Турција и дури трипати беше селектор на оваа земја.

Од 2017 година е тренер на Галатасарај, што му е четврти мандат во различни периоди во редовите на турскиот гигант и еден од најтрофејните клубови во Европа.

Терим беше тренер и на Фиорентина и на Милан во Серија А.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести