Шпанија и Романија запишаа планирани победи, шок за Хрватска во судиското продолжение (Видео)

Репрезентацијата на Хрватска доживеа шок во третата минута од судиското надополнување на времето и одигра само 1-1 против Велс на “Пољуд“. Домашните на овој натпревар дојдоја во водство во 28 минута преку Крамариќ (видео), но радост во Сплит не дозволи Натан Бродхен до 93 минута. (видео)

Кикс како овој на Хрватска не дозволија репрезентативците на Шпанија кои беа сигурни на домашен терен и ја совладаа Норвешка со 3-0. Гостите немаа никакви шанси на Росаледа во Малага без нивниот најдобар фудбалер, Халанд. (1-0 видео) (2-0 видео) (3-0 видео)

Романија рутински го одработи гостувањето кај Андора и забележа сигурна победа од 2-0.

- Оглас -

Најнови вести