Што се случува со најслабата репрезентација во Европа, на два меча по ред дава гол (Видео)

Казахстан немаше проблем со Сан Марино и го победи со 3-1, па ги задржа шансите да се пласира на Европското првенство, има бод помалку од Словенија и Данска кои имаат и еден меч помалку.

Интересно е што гостите кои со години се најслаба репрезентација во Европа, за првпат после 18 години успеаја да постигнат гол на два меча по ред. Најпрвин во претходното коло шокантно дадоа гол против Данска, а денеска го совладаа и голманот на Казахстан, па славеа како да победиле на мечот.

Голот за Сан Марино кој го даде Симоне Франчиози погледнете го ТУКА.

 

- Оглас -

Најнови вести