Што се случува? Уште еден фудбалер колабира на терен и почина

Чудните случаи со кобен епилог во светот на спортот и особено во фудбалот продолжуваат и уште еден играч колабира на терен и почина.

Трагедијата со тажен крај се случи во Гватемала, а почина 25-годишниот фудбалер на Депортиво Маркенсе, Маркос Меналдо.

Според информациите од тамошните медиуми, на Меналдо му се слошило на вчерашниот тренинг и веднаш бил префрлен во болница, каде што, за жал, починал.

https://twitter.com/DivisionLiga/status/1478095881803083777?s=20

Според медицинскиот извештај, се работи за срцев удар. Во последно време во екот на пандемијата со Ковид-19 зачестија ваквите трагични ситуации со кобен епилог и смрт на неколку фудбалери, но и спортисти од други спортови.

 

- Оглас -

Најнови вести