Шведска го има најстариот состав, Турците се најмлади, а Македонија е во златната средина

Која е просечната старост на репрезентациите кои ќе бидат дел од ЕП?

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *