Си-Џеј стана диџеј во чест на феноменалниот Лилард (Видео)

Портланд е во транс по страшните игри на Демиен Лилард на почетокот на 2020 година, а стандардно навивачите го поздравија својот миленик со скандирање „МВП“ по новата блескава партија и 51 поен што бекот шутер и ги уфрли на Јута џез.

Лилард е првиот кошаркар со шест меча по ред на кои постигнувал најмалку шест тројки, па ги заслужи овациите од публиката. Навивачите си скандираа во негова чест, а на терен имаше интересна ситуација.

Вториот бек на Портланд од стартната петорка Си-Џеј Мекалум одлично се забавуваше и во такт го предводеше скандирањето од публиката. Си-џеј стана диџеј во чест на Лилард, а Портланд има одлична атмосфера и реди победи во НБА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести