Сиетл се враќа во НБА, еден друг град може да остане без клуб?!

Раководството на лигата се спротивставува на преселба, бара во Сиетл да се формира сосема нов клуб.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *