Сите играчи на Рома поединечно се простија од Де Роси (Видео)

Цела екипа на Рома го испрати својот „гладијатор“.

Слични вести...

1 Response

  1. 15.05.2019

    […] на „римската волчица“ по цели 16 години и 10 месеци. Веќе се прости со соиграчите, а можно е да замине во Интер, по 458 натпревари одиграни […]