Славниот Џон Џонс за неполни две минути го реши Ган, и стана нов УФЦ првак во тешка категорија (Видео)

Еден од најголемите борци во историјата на ултимејт фајтот во тешка категорија, Џон Џонс, ја освои светската титула, откако на УФЦ 2085 настанот во Лас Вегас, во првата рунда го победи Сирил Ган.

Џонс кој се врати во октагонот после пауза од три години, ја стави главата на Ган во „гилотина“ и судијата ја прекина борбата.

После победата, Џонс изјави дека сака борба со Стипе Миочиќ.

- Оглас -

Најнови вести