Славните денови на Шарапова се минато – Пак испадна во прво коло на Гренд слем

Шампионката од 2008 година третпат по ред е елиминирана на Гренд слем турнир, а во Мелбурн испадна по поразот во два сета од Дона Векиќ.

Слични вести...