Словенија со „серва“ се загреваше за дуелот против Македонија (Видео)

Словенечките ракометари на последниот тренинг решија да играат и популарната игра со нога „серва“. Иако рацете се главниот адут во ракометот, репрезентативците на Словенија се обидоа да покажат дека се добри и во играње со нозе.

Македонија и Словенија од 18 часот ќе играат во првото коло од ракометното Европско првенство во Дебрецин.

 

- Оглас -

Најнови вести