Смелост на изборот на Индијана: Леброн треба да ми докаже дека е подобар од мене

Бенедикт Матурин беше избран како шести пик на овогодинешниот драфт во НБА, во новата сезона ќе игра за Индијана пејсерс.

Бекот иако има само 20 години, пука од самодоверба и тврди дека е подготвен да доминира, а воедно се осмели да го предизвика Леброн Џејмс.

„Во моментов сметам дека нема подобар кошаркар од мене. За Џејмс сите велат дека е феноменален, но јас уште не сум уверен. Леброн ќе мора да ми докаже дека е подобар од мене“, изјави Матурин.

Треба да се има храброст за вака јавно да се предизвика еден од најдоминантните кошаркари на денешницата, кој во 20-годишната брилијантна кариера урна голем број рекорди и освои четири титули во НБА.

- Оглас -

Најнови вести