Со акција како на видео-игра, Меси го даде својот прв гол сезонава во МЛС (Видео)

Лионел Меси го постигна својот прв гол сезонава во МЛС-лигата, и тоа во 92-рата минута за да го спаси Интер Мајами од пораз против Лос Анџелес галакси.

Галакси водеше 1-0 со гол на Дејан Јовељиќ, а во 92-рата минута тимот од Мајами изедначи по една мајсторска акција на Жорди Алба и Меси. Аргентинецот беше стрелец на голот.

Погледнете ја серијата додавања на Алба и Меси, како и завршниот удар со кој беше матирана противничката одбрана:

- Оглас -

Најнови вести