Со една репрезентативна пресметка и два меча од Финска, денеска има навистина фини Квоти на денот

Два меча од финското првенство, како и дуел од Европското првенство за играчи до 19 години се дел од денешните Квоти на денот во Sport Life. Доколку ги одиграте сите три понуди на еден тикет, вкупниот коефициент е 11.80.

Интер Турку на домашен терен не смее да си дозволи да загуби од Лахти во меч на којшто треба да има од 1-3 погодоци. За 1Х&1-3 коефициентот е 2.05.

КуПС е голем фаворит во дуелот со АС Оулу, па понудата е да се одигра 1-1&2+, што носи одлична квота од 2.45.

Младите фудбалери до 19 години на Англија за противник ги имаа врсниците од Србија во меч од младинското Европско првенство. Тука е најсигурно да се одигра на погодоци, па треба да има барем еден гол во првиот дел и најмалку два погодоци во второто полувреме. Коефициентот за оваа игра е одличен и изнесува 2.35.

- Оглас -

Најнови вести