Со Фибоначи бонусот во Sport Life лесно се станува милионер (Фото)

Три неверојатни тикети ни пристигнуваат од Струмица, Лисиче и Гостивар од изминатиот викенд. Одлично одиграните натпревари, но и големиот Фибонаи бонус се главните причини за големите добивки.

СО БОНУС ОД 610% ДО МИЛИОНСКА ДОБИВКА ВО СТРУМИЦА

Редовен играч на Sport Life од Струмица со 23 натпревари распоредени од петок до недела дојде до неверојатна добивка од 1.795.145 денари со уплата само од 50 денари. Најголем дел од натпреварите се од петокот, односно дури 16. Шест се одиграа во сабота, а драма се случуваше во неделата бидејќи се чекаше уште победа на Фенербахче. Гигантот од Истанбул прво губеше, па направи комплетен пресврт и поведе со 2-1, но гостите од Анталија израмнија на 2-2 во 64-тата минута. Голот за победа на Фенербахче и голема добивка во Струмица беше постигнат во 80-тата минута.

Интересно, тикетот без Фибоначи бонусот би носел само 300.000 денари добивка, но со неверојатниот бонус од 610% таа е зголемена за шестпати.

ИГРИ НА ГОЛОВИ И ПОБЕДА НА РЕАЛ МАДРИД ДОНЕСОА 6.500 ЕВРА ВО ЛИСИЧЕ

Играч од скопско Лисиче со 17 натпревари на тикетот и вложени само 50 денари дојде до голема добивка од 6.500 евра, или 407.460 денари. Четиринаесет од натпреварите се одиграни на голови, додека само три на конечен тип. Последен натпревар кој се чекаше на тикетот беше победата на Реал Мадрид. Иако Кралевите уште во 60-тата минута направија комплетен пресврт и дојдоа во водство, сепак победата и големата добивка висеа на конец сè до последниот свиреж на судијата.

И на овој тикет, Фибоначи бонусот речиси двојно ја зголеми добивката со бонус од 89%.

ИГРАТА „ГОЛ-ГОЛ“ ДОНЕСЕ 4.200 ЕВРА ВО ГОСТИВАР

Неверојатен тикет ни доаѓа и од Гостивар, каде што играч погодил дури 15 натпревари со играта „гол-гол“. Сите натпревари се од саботата, а Фибоначи бонусот на овој тикет е 55%. Играчот од Гостивар со вложени 100 денари си доби 254.887 денари, или околу 4.200 евра.

- Оглас -

Најнови вести