Со победа Џенова го чува прволигашкиот статус и серијата долга 3 децении

Горан Пандев и неговите соиграчи немаат избор освен победа, со која ќе си обезбедат опстанок и ќе ја остават Верона да ја чека и 32-та година за триумф кога гостува на „Луиџи Ферарис“

Слични вести...