Со самба дојдоа Бразилците во Лусаил, главни во „Кариока бендот“ се Нејмар, Пакета, Рафиња и Ришарлисон (Видео)

Бразилците се подготвени за дербито против Србија, вечерва на Мундијалот во Катар, а на стадионот во Лусаил стигнаа во одлично расположение и со музика.

Самбата е неизбежен колорит за Кариоките, а главни во бендот се Нејмар, Пакета, Рафиња, Ришарлисон…

Дербито против Србија е премиера за двете селекции во Г групата, каде денеска Швајцарија во првиот меч го победи Камерун со 1:0.

 

- Оглас -

Најнови вести