Спектакл се подготвува на Копа Америка, ефикасно ќе биде на ЕП (Фото)

6051 – Англија – Швајцарија (18:00)

Англија се провлече во четвртфиналето на Европското првенство, но сепак е фаворит против Швајцарија. Сепак, очекувањата од денешниот натпревар се дека ќе видиме голови во двете мрежи. Англичаните одиграа „гол-гол“ на последните два натпревари, додека Швајцарија играше со голови во двете мрежи на четири од последните пет натпревари. Нивниот последен натпревар заврши со победа на Англија од 2-1.

Предлог тип: 1Х & ГГ (2.75)

 

6734 – Холандија – Турција (21:00)

Двете изненадувања на ова Европско првенство, Холанија и Турција, на претходните натпревари покажаа дека знаат да одиграат ефикасно и убаво за око. Холандија на последните два натпревари одигра 3+, откако ја победи Романија со 3-0, а загуби од Австрија со 3-2. Холанѓаните на осум од последните девет натпревари одиграа со најмалку три гола. За разлика од нив, Турција е во серија од пет натпревари по ред кои завршуваат 3+, додека така завршија и нивните три последни меѓусебни натпревари.

Предлог тип: ГГ и 3+ (2.25)

 

5607 – Уругвај – Бразил (03:00)

Дуелот од четвртфиналето на Копа Америка помеѓу Уругвај и Бразил се очекува да биде вистински спектакл. Еден од поранешните светски шампиони ќе мора да се збогува со првенството, но едно е сигурно, а тоа е дека вечерва ќе има голови. Уругвајците играат ефикасно на овој шампионат, а на три од последните четири натпревари се паѓаат по најмалку три гола.

Предлог тип: ГГ и 3+ (2.65)

 

2845 – Валур – Филкир (19:00)

Фудбалерите на Валур се чини дека се пред лесен предизвик, бидејќи за противник го имаат фенерџијата во првенството на Исланд, Филкир. Домашните се на третата позиција на табелата и со евентуална победа ќе се искачат место погоре. Валур е во серија од 12 натпревари на кои одигра 3+, додека Филкир играше со најмалку три гола по натпревар на последните 10 меча. Филкир го нема победено Валур од 2018-тата години или 14 натпревари по ред.

Предлог тип: 1-1 & 3+ (2.00)

 

4653 – Пењарол – Депортиво Малдонадо (20:30)

Во Уругвај веќе се игра разигрувањето после кое ќе бидат познати екипите кои ќе се борат за титулата. Ако сака да стигне таму, Пењарол ќе мора на домашен терен да го победи Депортиво Малдонадо, кој е убедливо последен во оваа група. Головите и на овој натпревар нема да изостанат, а последниот меѓусебен дуел на овие две екипи заврши со победа на Пењарол од 2-1.

Предлог тип: 1 & 3+ (2.15)

- Оглас -

Најнови вести