Спектакуларен погодок на Томас Милер, од прва ја пронајде дупката во отворениот прозорец (Видео)

Баерн Минхен на Инстаграм се пофали со потег на нивниот играч Томас Милер, кој на тренинг пред „Дер Класикер“ против Борусија Дортмунд, покажа дека ги има наместено нишанските справи.

Милер во манир на најдобрите голф играчи, со шут од прв обид ја внесе топката во дупка (отворен прозорец).

Во минатото и Роберт Левандовски има направено нешто многу слично на тренинг на Баерн, па Милер е своевидна копија на потегот на Полјакот, но двата потези се маестрални.

Погледнете:

- Оглас -

Најнови вести