Специјал на Sport Life: Баерн Минхен нема друга опција освен да го победи Лацио (Фото)

Екипата на Баерн Минхен излез од резултатската криза ќе бара со победа во дуелот против Лацио во осминафиналето на Лигата на шампионите. Доколку не успеат во тоа, ќе биде вистинска катастрофа за нив, со оглед на тоа дека во моментов се 10 бода зад Баер Леверкузен во Бундеслигата и многу далеку од одбрана на трофејот.

„Баварците“ изненадувачки загубија со 1-0 од Лацио на првиот натпревар во Рим, па сега на домашен терен ќе мора да бркаат каква било победа за да поминат во следната рунда или да се изборат барем за продолженија и пенали. Според квотите во Sport Life, Баерн Минхен е голем фаворит со квота за победа од 1.30. Лацио да се одбрани, односно мечот да заврши нерешено има квота од 5.75, додека сензација на клубот од Рим и победа сред Минхен има фантастична квота од 10.50.

На овој натпревар голови се очекуваат од Хари Кејн, квотите за стрелците се одлични, а дополнително може да ги комбинирате и со победник на мечот. Освен овие игри, богатата понуда на Sport Life има избор буквално за сечиј вкус. Корнери, картони, аути, офсајди… но и многу комбинации на статистичките ефекти на екипите. Комплетната понуда може да ја најдете на следниов ЛИНК.

- Оглас -

Најнови вести