Специјал на Sport Life: Холанѓаните на последните четири меча славеле против Романија

Последен ден за осминафинални натпревари на Европското првенство. Од 18 часот во Минхен се среќаваат Романија и Холандија, а потоа следува и пресметката меѓу Турција и Австрија, од 21 часот во Лајпциг.

Холанѓаните важат за фаворити на дуелот против Романија, тоа јасно го отсликуваат и квотите на Специјалниот сингл во Sport Life.


Традицијата исто така е на страна на селекцијата на Роналд Куман, која славела на последните четири меѓусебни мечеви. Последниот триумф на Романија (1-0) против Холанѓаните датира од далечната 2007 година.

Специјалниот сингл на Sport Life нуди неверојатен избор на игри, победа и стрелец, резултат во интервал, време на прв гол, пенал и црвен картон, начин на прв гол, а можете да се обидете и на статистичките показатели на селекциите, корнери, фаули, жолти картони, удари во рамки на гол…

 

- Оглас -

Најнови вести